وبلاگ

معرفی شخصیت‌های کالاف دیوتی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با تمام شخصیت های کالاف دیوتی آشنا کنیم. همان‌طور که می‌دانید در هر یک از کمپین‌های مختلف Call of Duty، شخصیت‌های مختلفی وجود دارند اما شخصیت اصلی بازی یکی است. اینکه وارد دنیای این بازی اکشن و پرهیجان شوید و با کاراکترهای آن بیشتر آشنا شوید، خودش باعث می‌شود که دفعه بعدی که به سراغ کالاف دیوتی بروید، با دید بازتری نسبت به قبل بازی کنید.

همان‌طور که احتمالاً خودتان می‌دانید سری بازی‌های کالاف دیوتی بازه‌های زمانی متفاوتی را به تصویر می‌کشد. از جنگ سرد گرفته تا جنگ‌های جهانی و حتی آینده، در تمام این سری‌ها و در کمپین‌های این بازی، درست است که شخصیت‌های بسیاری آمده و رفته‌اند ولی ما فقط به شخصیت های کالاف دیوتی که نقش پررنگی در بازی داشتند می‌پردازیم.

معرفی شخصیت‌های کالاف دیوتی

Player

در سری Black Ops III شخصیت اصلی داستان درواقع به نام player شناخته می‌شد که مورد توجه طرفداران قرار نگرفت. در واقع کسانی که این سری را بازی کرده‌اند در این کمپین به یکباره متوجه می‌شوند که تمام کارهایی که انجام داده‌اند همان کارهای قهرمان بازی بوده است.

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر درباره این شخصیت صحبت کنیم، باید بگوییم که player در اولین مأموریت خود مجروح می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. با چنین سناریویی طبیعی است که طرفداران شخصیت های کالاف دیوتی موبایل، طرفدار این یک مورد نباشند. اما از جمله خوبی‌های این سری، قابلیت شخصی سازی کردن زره بازیکن بود.

Yuri

همان‌طور که طرفداران پروپا قرص این بازی می‌دانند یوری در سری Modern Warfare 3 قهرمان بازی است، که به‌ عنوان Task Force 141 هم شناخته شده است. به‌ طورکلی وظیفه شما در غالب شخصیت یوری در نقش Task Force 141 این است که به جنگ جهانی سوم پایان دهید و این کار با ردیابی ماکاروف انجام می‌شود.
بسیاری از طرفداران شخصیت یوری را بعد از بازی، به‌ عنوان عامل SAS و Task Force 141 کمی کسل‌ کننده می‌دانند. ولی درنهایت او یک کار قهرمانانه بسیار بزرگ انجام می‌دهد. او جان خودش را فدا می‌کند تا پرایس بتواند ماکاروف را بکشد.

لوگان واکر

یکی دیگر از شخصیت های کالاف دیوتی لوگان واکر است، که در واقع به یک روح تبدیل شده است. این اتفاق پس از حمله آمریکا و توسط فدراسیون انجام می‌گیرد. شخصیت لوگان بسیار جالب به نظر می‌رسد و در کل برای کمک به امریکا، در این جنگ در مأموریت‌های مختلف به کار گرفته می‌شود. تنها مشکل این بازی پایان آن است؛ که از نظر بسیاری از طرفداران خوب نیامده بود. در آخر مشخص می‌شود، که لوگان زنده است و در یک قفس زیرزمینی نگهداری می‌شود!

معرفی شخصیت Bohater

Bohater Wojciech

Bohater در Call of Duty 3 به‌عنوان شخصیتی است که شما آن را کنترل می‌کنید و در واقع یک نفتکش لهستانی است. در ابتدای بازی شما Bohater و خدمه تانک او را کنترل می‌کنید، تا یک نفتکش آلمانی معروف به Black Baron را شکار کنند. شما باید در حین این مأموریت از یک روستا عبور کنید و قبل از رسیدن به هدف نهایی، تانک‌های بسیاری را از بین ببرید.

اشتباه نکنید، همه چیز در تانک خلاصه نمی‌شود. شما به‌عنوان کاراکتر Bohater می‌توانید به‌ صورت پیاده هم بازی کنید. به طور مثال در یکی از مأموریت‌ها بازیکن ابتدا سوار یک تانک است اما پس از مدتی مجبور می‌شود از آن پیاده شود و به‌ صورت پیاده ادامه دهد. علاوه بر تمام اینها شخصیت Bohater اولین و آخرین لهستانی است، که در تمام سری‌های بازی می‌توانید به‌ عنوان قهرمان داستان آن را ببینید.

Joseph Allen

یکی دیگر از شخصیت های کالاف دیوتی جوزف آلن است. داستان او این‌چنین بیان شده، که قبلاً یک تکاور بوده و پس از آن در گروه ضربت 141 انتخاب می‌شود. آلن در مأموریت اول خود باید به گروه ماکاروف نفوذ کند؛ که یک مأموریت بسیار بزرگ بود. و او این کار را به‌ خوبی انجام داد و به گروه ماکاروف در حمله تروریستی به فرودگاه روسیه نفوذ کرد. اما ماکاروف فهمیده بود که آلن یک جاسوس است؛ به همین دلیل بعد از حمله و شروع جنگ جهانی سوم او را کشت.

Nick Reyes

شخصیت نیک ریس در سری بازی Call of Duty: Infinite Warfare جای داده شده و به‌ عنوان فرمانده یک سفینه فضایی است. در این بازی قابلیت‌های بسیار جالبی وجود دارد، که از جمله آن می‌توان به سفر به سیاره‌های دیگر اشاره کرد. درنهایت نیک خودش را در فضا قربانی می‌کند و بر اثر خفگی می‌میرد.

Jason Hudson

داستان این شخصیت به این صورت است، که پس از آنکه میسون از Vorkuta برمی‌گردد، جیسون هادسون سرپرست او می‌شود. علاوه‌ بر آن این شخصیت در اولین سری بازی Call of Duty: Black Ops نیز حضور دارد و بازیکن باید برای چند مأموریت او را در این بازی کنترل کند. هادسون قهرمان مأموریت‌هایی است که هدف آنها شکار دانشمندان پشت گاز Nova-6 است.

معرفی شخصیت جک میچل

جک میچل

جک میچل هم از دیگر شخصیت های کالاف دیوتی است که ابتدا در نیروی دریایی بوده و بعدها به کار در شرکت اطلس مشغول می‌شود. اما پس از مدتی او متوجه می‌شود، که این شرکت اهداف پلیدی را در سر دارد و سعی به نابودی آنها می‌کند. میچل با برخی از دوستان قدیمی خودش این کار را شروع می‌کند و در نهایت تمام دنیا را نجات می‌دهد.

دیوید میسون

داستان دیوید میسون هم بسیار جالب است. او پسر الکس است و در سری بازی Black Ops II جزو کاراکترهای کالاف دیوتی اصلی است. این شخصیت قهرمان داستان این بازی است، و مأموریت او جلوگیری از نابودی ایالات متحده امریکا توسط یک تروریست است که درنهایت در پایان بازی، دیوید موفق می‌شود و رائول منندز را می‌کشد.

Gary “Roach” Sanderson

روچ هم از دیگر شخصیت های کالاف دیوتی موبایل است که در سری بازی Modern Warfare 2 به عنوان Task Force 141 وجود دارد. این شخصیت به ردیابی ماکاروف کمک کرده و از فجایع زیادی جلوگیری می‌کند. اما در نهایت، به او توسط ژنرال شپرد خیانت می‌شود و زنده‌ زنده سوزانده می‌شود.

Paul Jackson

پل جکسون را می‌توان در سری Modern Warfare مشاهده کرد،  که جزو تفنگداران دریایی است. مأموریت او پیدا کردن شخصی به نام اسد است و در سراسر خاورمیانه می‌جنگد و مأموریت‌های زیادی را انجام می‌دهد. اما در نهایت پس از انفجار یک دستگاه هسته‌ای کشته می‌شود. بازیکن مرگ او را در انتهای بازی مشاهده می‌کند. صحنه مرگ او بسیار برای طرفداران ناراحت‌ کننده است و او اولین قهرمانی است که در این سری بازی‌ها در نهایت می‌میرد.

نیکولز

از دیگر شخصیت های کالاف دیوتی می‌توان به نیکولز اشاره کرد. او قهرمان اصلی آمریکایی در سری Call of Duty 3 است. داستان این شخصیت، از فرانسه در سنت لو شروع می‌شود؛ که در حال جنگیدن است و دوستان خود را در همان جا از دست می‌دهد. در نهایت هم پس از انجام اتمام مأموریت‌ها به شما ترفیع داده می‌شود و به‌ عنوان سرجوخه به مأموریت‌های بعدی می‌روید.

معرفی شخصیت گاریک

Kyle “Gaz” Garrick

این شخصیت با کاپیتان پرایس همکاری می‌کند و داستان او پس از حمله به لندن شروع می‌شود. مأموریت گاریک این است که، هادیر کریم را ردیابی و پیدا کند؛ زیرا او پشت حملات اخیر بوده است. درنهایت هم پس از پایان بازی، گاریک بخشی از Task Force 141 می‌شود و نام مستعار Gaz را می‌گیرد.

James Doyle

این شخصیت در دو سری United Offensive و Call of Duty 3 به‌عنوان قهرمان داستان است. در بازی کالاف دیوتی 3 شما در قالب این شخصیت، ابتدا با یک چتر در فرانسه فرود می‌آیید و باید اهداف آلمانی‌ها را نابود کنید و به مبارزه با آنها بپردازید. در  سری دیگر از مأموریت‌های این بازی شما مجبور به رانندگی نیز خواهید بود که به هیجان بازی می‌افزاید.

Derek “Frost” Westbrook

فراست یکی دیگر از شخصیت های کالاف دیوتی موبایل است، و داستان او به این صورت است که: عضو اعضای دلتا فورس است و مأموریت او نیز جنگ در شهرهای مختلف سراسر جهان است، تا رئیس‌جمهور امریکا و رئیس‌جمهور روسیه را نجات دهد. او به همراه تیمش، البته با کمک کاپیتان پرایس موفق می‌شود تا به درگیری با روسیه پایان داده و جنگ جهانی سوم را تمام کند.

پیشنهاد ما به شما: خرید اکانت کالاف

Ronald “Red” Daniels

اولین باری که با این را شخصیت ملاقات می‌کنید، او در حال فرود آمدن به سواحل نرماندی است. شما در قالب این شخصیت با گذشته و زندگی خانگی و با همسر و برادر او آشنا می‌شوید. و در هنگام مبارزه در سواحل نرماندی، تا زمانی که اردوگاه liberation آلمانی را کشف کنید، هدایت Red را برعهده دارید.

دیگر شخصیت‌های کالاف دیوتی موبایل

تا اینجای کار با برخی از کاراکترهای کالاف دیوتی که درواقع در سری‌های مختلف این بازی باید آنها را هدایت کنیم، آشنا شدیم. از این قسمت به بعد با کاراکترهایی آشنا می‌شویم که در اطرافمان می‌بینیم. پس هنوز هم کارمان تمام نشده است.

معرفی شخصیت فرح احمد

Farah Ahmed Karim

در بازی: Modern Warfare 2019
شخصیت فرح احمد برای اولین‌ بار در سری ریبوت Modern Warfare 2019 حضور پیدا کرد. این شخصیت به محض حضورش در دنیای این بازی به‌ سرعت به‌ عنوان یکی از محبوب‌ترین شخصیت های کالاف دیوتی شناخته شد. او فرمانده اصلی نیروی آزادیبخش اورزیکستان است و در کنار اعضای گروه ضربت 141 برای آزادسازی کشورش از دست رومن بارکوف همکاری می کند.

در آخر هم طی یک مأموریتی باید بارکوف را بکشد و در نابودسازی کارخانه گاز هم کمک شایانی می‌کند.

Frank Woods

بازی‌ها: Black Ops، Black Ops II، Black Ops: Cold War
شخصیت فرانک وودز در سری بازی Call of Duty Black Ops توسط بازیکنان بسیار موردتوجه قرار گرفت. درواقع Master Sergeant یکی از شخصیت‌های مکمل در سه سری بازی Black Ops است که در کنار دوست دیرینه Alex Mason همکاری می‌کند. این شخصیت به‌ خاطر هوش سرشار و همچنین نقل‌قول‌هایی مانند ” I’m a goddamn onion, Mason ” بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت.

او در سری Black Ops Il نیز یکی دیگر از شخصیتهای اصلی است که پس از نجات توسط میسون در معرفی بازی، به‌ عنوان راوی چندین مأموریت مبارزاتی عمل می‌کند. او شخصیتی است که می داند چگونه خودش را مدیریت کند و کارش را انجام دهد؛ به همین خاطر شخصیت محبوب اکثر بازیکنان COD است.

معرفی شخصیت رائول منندز

Raul Menendez

بازی‌ها: Black Ops II
شخصیت رائول منندز هم از شخصیت های محبوب کالاف دیوتی است اما با این تفاوت که یک شخصیت شرور است. ویژگی‌های بسیاری باعث شده که کاراکتر منندز را متمایز می‌سازد. از جمله آنها می‌توان به باهوش بودن و پر انگیزه بودن او برای اقدامات رادیکالی اشاره کرد. علاوه بر تمام اینها، این شخصیت شرور در داستان بازی نسبت به بقیه به موفقیت‌های بسیار زیادی رسیده که خیلی قابل‌توجه است.

Vladimir Makarov

بازی‌ها: Modern Warfare، Modern Warfare 2، Modern Warfare 3
واقعاً از بسیاری جهات شخصیت ماکاروف یکی از به‌ یادماندنی‌ترین شخصیت‌های شرور در تمام سری‌های Call of Duty است. هدف این شخصیت این بود که تمام جهان از او متنفر باشند که کاملاً هم موفقیت‌آمیز بود.

در دیگر شخصیت‌های شرور در داستان‌های مختلف کالاف دیوتی، یک نوع رستگاری یا یک هدف والا وجود داشت. اما در شخصیت ماکاروف چنین ویژگی‌هایی نیست. هدف او فقط و فقط ایجاد هرج و مرج در جهان است. صحنه‌ای که همه او را با آن بهتر به یاد می‌آورند، مأموریت تروریستی کشتار در فرودگاه روسیه در سری بازی Modern Warfare 2 بود که جزو جنجالی‌ترین صحنه‌ها و ماموریت‌ها در کل تاریخ این بازی بوده است.

معرفی شخصیت کاپیتان پرایس

Captain John Price

بازی‌ها: Modern Warfare، Modern Warfare 2، Modern Warfare 3، Modern Warfare 2019

از جمله محبوب‌ترین شخصیت‌های کالاف دیوتی موبایل که احتمالاً نمادین‌ترین شخصیت در سری Call of Duty نیز محسوب می شود، کسی نیست جز کاپیتان پرایس. این شخصیت به دلیل اینکه هیچگاه از خود هیچ ترسی بروز نداده، یک رهبر واقعی و بسیار به ‌یادماندنی در سری بازی‌های کالاف دیوتی است. او خشن، اما صادق است، و طیف گسترده‌ای از نقل‌قول‌ها و جملات معروفی دارد که اکثر بازیکنان با خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل می‌توانند، به‌راحتی آنها را در نسخه موبایل این بازی به دست بیاورند.

ویژگی‌های بسیاری در این شخصیت موجب شده است که او در میان طرفداران بسیار محبوب باشد. از جمله آنها می‌توان به سیگار کلاسیک او و همچنین نظرات شوخ‌طبع وی در مواقع مختلف است. پرایس حتی برای مدت کوتاهی تبدیل به پسر پوستر این فرنچایز شد.

شخصیت های کالاف دیوتی موبایل

نتیجه گیری

در این مقاله تقریباً سعی کردیم تمام شخصیت های کالاف دیوتی را معرفی و هر یک را بررسی کنیم. در ابتدا کاراکترهایی را معرفی کردیم که خود بازیکن آن را کنترل می‌کند و بعد از آن به معرفی شخصیت‌هایی پرداختیم که در کنار خود خواهید دید. با دانستن داستان هر یک از این کاراکترها، بازی برای شما قطعاً جذاب‌تر از همیشه خواهد بود.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *